Працівники ПАТ «Запоріжжяобленерго» пікетували ТОВ «ЗТМК», вимагаючи погашення заборгованості за електроенергію

30 Травня 2018

Сьогодні, 30 травня, працівники ПАТ «Запоріжжяобленерго» провели пікет під стінами ТОВ «Запорізький титаномагнієвий комбінат», вимагаючи погашення заборгованості за спожиту електроенергію.

 

Як повідомила голова обласної профспілкової організації ПАТ «Запоріжжяобленерго» Олена КОВАЛЬЧУК, станом на початок травня борг «ЗТМК» за спожиту електроенергію складав 639 млн.грн. Протягом травня комбінат перерахував 36 млн.грн. в рахунок погашення заборгованості за квітень, втім не заплатив жодної копійки за поточне споживання травня.

 

– У підсумку на сьогодні борг ТОВ «Запорізький титаномагнієвий комбінат» за спожиту електроенергію становить близько 660 млн.грн. Це – понад 70% всієї суми боргу ПАТ «Запоріжжяобленерго» перед ДП «Енергоринок». Фактично «ЗТМК» позбавляє нас можливості у повному обсязі розраховуватися із «Енергоринком», що, у свою чергу, є підставою для систематичного застосування до нашої компанії так званого «нульового алгоритму» та щодобових додаткових відрахувань. Кінцевий результат неплатежів «ЗТМК» – хронічна відсутність на рахунках «Запоріжжяобленерго» коштів для здійснення господарської діяльності – у тому числі виплати заробітної плати та проведення планових ремонтних робіт електромереж. Внаслідок чого в області не лише склалася напружена соціальна ситуація, але й виникла пряма загроза належному енергозабезпеченню усього регіону, – заявила голова профорганізації ПАТ «Запоріжжяобленерго».

 

За її словами, наразі загальна сума заборгованості із заробітної плати перед співробітниками «Запоріжжяобленерго» становить 304 млн. грн. (без урахування авансу травня), кількість працівників, що звільнилися, перевищила 1600 осіб.

 

– Звільняється оперативно-технічний персонал, що безпосередньо виконує ремонтні та відновлювальні роботи. Якщо проблема не вирішиться найближчим часом, за місяць-два виїздити на ліквідацію аварійних ситуацій буде просто нікому. Хотілося б, аби керівництво «ЗТМК» та трудовий колектив комбінату зрозуміли, що через їхні неплатежі за електроенергію і їхнє підприємство, і їхні будинки, і вся Запорізька область взагалі можуть одного дня залишитися без енергопостачання, – наголосила Олена КОВАЛЬЧУК.

 

В результаті акції представники профспілкової організації та адміністрації ПАТ «Запоріжжяобленерго» домоглися зустрічі із керівництвом ТОВ «ЗТМК», що тривала понад годину. За словами Олени КОВАЛЬЧУК, менеджмент комбінату надав своє бачення виходу із ситуації, що склалася із заборгованістю за спожиту електроенергію.

 

– На жаль, не можу сказати, що ми домоглися певних конкретних рішень. Але сподіваюся, що діалог, що почався, все-таки принесе відчутні результати. Після того, як ми вивчимо пропозиції «ЗТМК», перемовини будуть продовжені, – констатували Олена КОВАЛЬЧУК.

 

Вона також не виключила повторних акцій протесту у випадку, якщо керівництво «ЗТМК» не приведе свої розрахунки за спожиту електроенергію у відповідність із вимогами чинного законодавства.