Працівники ПАТ «Запоріжжяобленерго» пікетували ТОВ «ЗТМК»

20 Грудня 2017

Сьогодні, 20 грудня, працівники ПАТ «Запоріжжяобленерго» провели пікет під стінами ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» – найбільшого боржника енергопостачальної компанії.

За інформацією Дирекції з енергозбуту ПАТ «Запоріжжяобленерго», станом на 01.12.2017 загальна сума заборгованості ЗТМК за спожиту електроенергію становить 477 млн. 615 тис. грн. Крім того, комбінат не виконує зобов’язання за поточними розрахунками – плановий платіж 18 мільйонів грн., який, згідно із договором, мав відбутися сьогодні, 20 грудня, так і не стався.

– ЗТМК – наш найбільший боржник, – прикриваючись екологічною бронею, не лише не погашає свій майже півмільярдний борг перед «Запоріжжяобленерго», але й нарощує його. Через це наша компанія позбавлена можливості погасити власну заборгованість перед «Енергоринком», до нас застосовують санкції – і ми сидимо четвертий місяць без зарплатні. Чому проблеми не у ЗТМК, який не платить за електроенергію, а у нашого «Запоріжжяобленерго», яке, по суті, жодним чином не може вплинути на титано-магнієвий комбінат? – заявляють представники страйкового комітету трудового колективу ПАТ «Запоріжжяобленерго».

Енергетики, що зібралися біля адміністративної будівлі ТОВ «ЗТМК», скандували «Поверніть наші гроші!», «Погасіть заборгованість!» та намагалися домогтися зустрічі із керівництвом комбінату. Втім, крім охорони, ніхто до учасників пікету не вийшов.

– Борг титано-магнієвого комбінату – це майже 40% від загальної суми заборгованості «Запоріжжяобленерго» перед «Енергоринком», починаючи із 1999 року. І «покарані» сьогодні за цей борг не директори та персонал ЗТМК, а ми – енергетики. Виходить, що працівники «Запоріжжяобленерго» стали заручниками безвідповідальних дій керівництва ЗТМК, – констатували представники страйкового комітету.

Зрештою пікетувальники розійшлися, втім пообіцяли, що, якщо позиція керівництва ЗТМК не зміниться, протестні акції під стінами комбінату повторяться.