Причина обриву ЛЕП в місті Бердянськ – екстремальні погодні умови

23 Липня 2021

Вчора, 22 липня, у м. Бердянськ панувала стихія.

Рясні зливи, в результаті яких протягом 4 годин випало 126 мм опадів, вкупі із потужним вітром, пориви якого місцями сягали 15-20 м/с, спричинили низку пошкоджень в електромережах ПАТ “Запоріжжяобленерго”.

Одне з цих пошкоджень, на жаль, мало трагічні наслідки.

На перехресті вулиць Богуславського та вулиці Перемоги стихією був обірваний провід повітряної лінії електропередачі.

Внаслідок його падіння на затоплену зливою вулицю, двоє осіб отримали ураження електрострумом, що, за однією з версій лікарів, стало причиною їх загибелі.

ПАТ “Запоріжжяобленерго” приносить щирі співчуття родинам загиблих. Втім просимо утриматися від звинувачень у бік енергетиків – попередні висновки розслідування обставин нещасного випадку свідчать, що причиною пошкодження та обриву проводу стали екстремальні погодні умови, тобто, форс-мажорні обставини.

Остаточні висновки мають зробити правоохоронні органи, які наразі проводять розслідування.

 

Оскільки синоптики попереджають про можливе чергове погіршення погодних умов, ще раз нагадуємо базові правила електробезпеки під час грози.

1. Ніколи, за жодних обставин, не наближайтеся до обірваного електропроводу – пам’ятайте, що ураження електрострумом можна отримати навіть на відстані. Небезпека ще більш зростає під час зливи, адже вода є гарним провідником електрострумом, тож площа ураження може збільшитися у рази.

2. Якщо ви виявили обірваний електропровід, зателефонуйте до кол-центру ПАТ “Запоріжжяобленерго” за номером 0 800 504 502 і повідомте про це.

Будьте обачні, бережіть себе.