Регламент застосування графіків погодинного відключення електроенергії: роз’яснення ПАТ «Запоріжжяобленерго»

16 Лютого 2017

Застосування графіків погодинного відключення електроенергії (далі – ГПВ) регламентовано «Інструкцією про складання і застосування графіків погодинного відключення електроенергії», затвердженою Наказом Міненерговугілля України №654 від 15.10.2015р.

 

ГПВ застосовуються з метою запобігання порушенням режиму роботи об’єднаної енергосистеми України внаслідок дефіциту електричної потужності в період дії тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії.

 

Графік погодинного відключення електроенергії по Запорізькій області на 2016-2017рр., складений відповідно до вимог вказаної Інструкції. ГПВ складені в обсязі не менш 75% від максимального споживання ПАТ «Запоріжжяобленерго» в день зимового контрольного виміру 2015р. та розподілені на 3 черги 25% кожна. ГПВ на 2016-2017рр. узгоджені з Запорізькою облдержадміністрацією та затверджені Генеральним директором ПАТ «Запоріжжяобленерго».

 

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України не пізніше ніж за 3 доби до початку застосування графіків повідомляє про ситуацію щодо постачання електроенергії та необхідність застосування ГПВ Запорізьку держадміністрацію, державне підприємство НЕК «Укренерго» та ПАТ «Запоріжжяобленерго». ПАТ «Запоріжжяобленерго» у свою чергу повідомляє про це місцеві органи виконавчої влади та споживачів через засоби масової інформації та свій веб-сайт.

 

ГПВ вводяться в дію розпорядженням директора (головного диспетчера) Державного підприємства НЕК «Укренерго» за узгодженням з Міністерством енергетики та вугільної промисловості України.

 

Максимальна тривалість перерви в електропостачанні споживачів під час ГПВ не має перевищувати 2 годин 30 хвилин, а в умовах мінусових температур зовнішнього повітря (понад -100С), коли перерва в електропостачанні може призвести до розладу систем централізованого теплопостачання, допускається перерва в електропостачанні до 1 години 30 хвилин.

 

Відключення електроенергії за ГПВ здійснюється почергово та послідовно. Включення приєднань, відключених за ГПВ, виконується після відключення приєднань на відповідну величину навантаження наступної черги з метою недопущення збільшення споживання електричної потужності по підприємству електроенергетики.

 

Вказаний графік погодинного відключення споживачів є новим для електроенергетики та на практиці ще ніколи не застосовувався. Однак в разі необхідності ПАТ «Запоріжжяобленерго» розроблені всі необхідні заходи, підготовлений та навчений відповідний персонал для безумовного виконання вказаного графіка в разі надходження відповідного розпорядження.