Розкрадачі електрообладнання залишають запоріжців без енергопостачання

29 Серпня 2018

Розкрадачі електрообладнання ПАТ «Запоріжжяобленерго» залишають мешканців Запорізької області та обласного центру без енергопостачання.

 

За інформацією технічної дирекції ПАТ «Запоріжжяобленерго», останнім часом почастішали випадки розкрадання електрообладнання, внаслідок чого компанії лише від початку поточного року були завдані збитки на суму понад 6,6 млн. грн. Від злочинних дій розкрадачів потерпає не лише енергопостачальник, змушений витрачати чималі кошти на відновлення мереж, але й споживачі.

 

– Одним з найбільш поширених різновидів крадіжок є розкрадання обладнання трансформаторних підстанцій та трансформаторного масла. Зловмисники пошкоджують запірні пристрої ТП, проникають на територію, зливають масло або крадуть частини трансформатора. В результаті трансформатор виходить з ладу, і споживачі, заживлені від цієї підстанції, залишаються без енергопостачання. До того ж, пошкодження трансформатора може мати такі ще більш неприємні для споживачів наслідки, як різкі стрибки напруги у мережі, через що у населення може вийти з ладу побутова електротехніка, – повідомив технічний директор ПАТ «Запоріжжяобленерго» Олег ЛИСЕНКО.

 

За його словами, у подібних випадках ремонтні роботи можуть затягнутися на кілька днів, і весь цей час споживачі будуть вимушені обходитися без енергопостачання.

 

– По-перше, кошти на відновлення вкраденого обладнання тарифом не передбачені, тому кожна купівля нового обладнання замість вкраденого означає, що ті або інші заплановані роботи – наприклад, заміна старої опори – не будуть виконані. По-друге, сьогодні «Запоріжжяобленерго» знаходиться у такій складній ситуації, що аварійний запас за багатьма статтями повністю вичерпаний. Якщо говорити конкретно про трансформатори – в компанії немає жодного запасного, тому якщо десь трансформатор виходить з ладу, доводиться чекати, поки його відремонтують – попередньо закупивши необхідні для цього запчастини, – наголосив Олег ЛИСЕНКО.

 

Останній такий випадок мав місце в с. Курушани Токмацького району, де розкрадачі вивели з ладу трансформатор, внаслідок чого місцеві жителі залишались без енергозабезпечення цілий тиждень. Усього ж від початку року зафіксовано понад 50 випадків пошкодження трансформаторів через дії розкрадачів, що супроводжувалися перервами в енергопостачанні. Найбільше від дій зловмисників потерпають мешканці Гуляйпільського, Пологівського, Токмацького, Оріхівського, Новомиколаївського районів області.

 

– На балансі «Запоріжжяобленерго» знаходяться понад 8 тисяч ТП, і приставити до кожної по охоронцю ми фізично не маємо можливості. Тому ми звертаємося до наших споживачів: якщо Ви бачите, як невідомі особи проникають до трансформаторної підстанції, виконують в ній будь-які дії чи щось з неї виносять – негайно повідомте про це на гарячу лінію ПАТ «Запоріжжяобленерго», – закликав Олег ЛИСЕНКО.

 

Телефон гарячої лінію служби безпеки ПАТ «Запоріжжяобленерго» (061) 225-38-43.

Всі дзвінки анонімні.

 

– Шановні запоріжці! Убезпечте себе від перерв в енергопостачанні. Не дозволяйте розкрадачам наживатися за Ваш рахунок, – констатував представник ПАТ «Запоріжжяобленерго».