Розчищення траси повітряних ліній електропередач – запорука надійного енергопостачання та безпеки громадян

8 Квітня 2020

Кожного року фахівці ПАТ «Запоріжжяобленерго» проводять обрізку гілок дерев та чагарників, що ростуть надто близько до повітряних ліній електропередач, або ж, як ці роботи називають самі енергетики – розчищення траси ПЛ. І хоча для стороннього спостерігача цей процес може видатися геть «не енергетичним», розчищення траси ПЛ – один із ключових заходів щодо забезпечення надійного енергопостачання.

 

Гілки, що ростуть в охоронній зоні повітряних ліній, під час негоди, розхитуючись від поривів вітру, можуть спричинити їх пошкодження та накоїти чимало лиха – від короткого замикання – до обриву проводів та навіть падіння електроопор. І якщо у першому випадку йдеться «лише» про перерви в енергопостачанні та пошкодження побутової електротехніки внаслідок стрибків напруги, якими нерідко супроводжується коротке замикання, то у другому створюється пряма загроза життю та здоров’ю громадян. Адже обірваний провід, який все ще знаходиться під напругою, може навіть на відстані у кілька метрів спричинити ураження електрострумом.

 

Тож головна мета розчищення траси ПЛ – уникнути трагедії, запобігти пошкодженню електромереж та попередити перерви в енергопостачанні. На цей рік ПАТ «Запоріжжяобленерго» запланувало розчистити 2 192 км трас повітряних ліній 0,4кВ та 1 061 км трас ПЛ-6кВ.

 

За технікою безпеки проводити розчищення трас ПЛ на лініях під напругою категорично заборонено, тож енергетики вимушені здійснювати планові короткочасні відключення електроенергії. Наразі, в умовах карантину, коли багато українців – і дорослих, і малих – залишаються вдома, такі відключення викликають чимало нарікань з боку споживачів електроенергії.

 

Розуміючи незручності, пов’язані із перервами в електропостачанні, ПАТ «Запоріжжяобленерго» все ж не має змоги відмовитися від виконання робіт з розчищення траси ПЛ – адже весь запланований обсяг робіт чітко розписаний за графіком на цілий рік, з урахуванням кількості персоналу та спецтехніки. І у випадку суттєвого порушення встановлених термінів надолужити втрачене буде фактично неможливо.

 

ПАТ «Запоріжжяобленерго» приносить щирі вибачення всім, хто наразі відчуває незручності від відключення електроенергії через планові ремонтні роботи, та запевняє, що ці роботи не лише дозволять в майбутньому уникнути більш тривалих перерв в електропостачанні, а можливо, й збережуть чиєсь життя.

 

Примітка: Ознайомитись із графіками відключень електроенергії у зв’язку із плановими роботами можна тут.