Телекомунікаційні лінії, несанкціоновано розміщені на електроопорах ПАТ “Запоріжжяобленерго”, будуть демонтуватися

2 Липня 2019

ПАТ “Запоріжжяобленерго” нагадує інтернет-провайдерам та операторам кабельного ТБ: відповідно до “Правил надання доступу до інфраструктури обʼєкту електроенергетики (далі — Правила) телекомунікаційні лінії, несанкціоновано розміщені на електроопорах енергокомпанії, будуть демонтуватися.

 

Як повідомив директор з корпоративної безпеки та охорони обʼєктів ПАТ “Запоріжжяобленерго” Віталій ВЛАСЮК, наразі компанія проводить інвентаризацію кабелів та оптоволоконних ліній, розміщених на опорах повітряних ліній електропередач, з метою виявлення несанкціонованих підвісів.

 

– У липні минулого року чинності набули “Правила надання доступу до інфраструктури обʼєкта електроенергетики”, згідно з якими розміщення технічних телекомунікаційних засобів на електроопорах енергокомпаній можливо виключно на підставі договору про доступ. Адже йдеться не просто про стовп або дерево, а про обʼєкт електроенергетики, від технічного стану якого залежить як надійність електропостачання, так і його безпека в цілому, – розповів Віталій ВЛАСЮК.

 

Протягом перших двох місяців інвентаризації було виявлено низку самовільних підвісів ліній інтернет-провайдерів, про що були укладені відповідні акти.

 

– Відповідно до Правил (статті 37-40), такий акт розміщується на офіційному сайті ПАТ “Запоріжжяобленерго”, після цього у власника лінії є 30 діб, аби підтвердити наявність чинного договору, або ж здійснити її демонтаж, попередньо погодивши його техумови із нашою компанією. У випадку, якщо власник несанкціонованого підвісу так і не буде знайдений, після завершення вищевказаного терміну “Запоріжжяобленерго” має право самостійно його демонтувати, – наголосив директор з корпоративної безпеки.

 

За його словами, не всі провайдери готові виконувати вимоги законодавства та укладати договори на доступ, оскільки для цього вони мають виконати низку техумов, аби гарантувати надійність енергопостачання та безпеку оточуючих.

 

– Часом на нашу адресу лунають звинувачення у небажанні укладати із провайдером договорі. До речі, такі претензії нам, як правило, висувають саме провайдери з уже наявними несанкціонованими підвісами, які упродовж певного часу подібним незаконним шляхом спокійно провадили свою господарську діяльність та отримували прибутки. А зараз, коли їхні самовільні підвіси вже виявлені, або ж незабаром будуть виявлені під час інвентаризації, схаменулися та звернулися до нас за техумовами. Втім Правила такої процедури “зворотної дії” не передбачають. Там все прописано чітко: несанкціонований підвіс має бути демонтований. І лише після цього можна починати розробку техумов та оформлення договірних відносин. Щодо відмови в укладенні договору — дійсно, провайдеру може бути відмовлено, але тільки якщо він не виконав техумови, або ж технічний стан обраної ним опори не дозволяє розміщати на ній ті чи інші засобі телекомунікацій. І в першому, і в другому випадках ПАТ “Запоріжжяобленерго” діє виключно в рамках закону, оскільки наше пріоритетне завдання та ключова відповідальність як оператора системи розподілу — забезпечити надійне та безпечне енергопостачання наших споживачів, – резюмував Віталій ВЛАСЮК.

 

Довідка: Інформація щодо виявлених несанкціонованих підвісів розміщується на офіційному сайті ПАТ “Запоріжжяобленерго” у розділі ПІДПРИЄМСТВАМ, сторінка ВІДКЛЮЧЕННЯ, пункт меню АКТИ ПРО НЕПРАВОМІРНЕ РОЗМІЩЕННЯ ТЕХНІЧНИХ ЗАСОБІВ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙ.