У Запоріжжі поновлюються рейди з метою виявлення розкрадань електроенергії за допомогою «частотників»

1 Червня 2022

Від перших днів повномасштабного військового вторгнення РФ електромережі ПАТ «Запоріжжяобленерго» через ворожі обстріли постійно зазнають масштабних руйнувань. На відновлення пошкодженого електрообладнання щодня витрачаються величезні ресурси, єдине джерело поповнення яких – кошти за розподіл електроенергії, що надходять від споживачів.

 

Тішить, що чимало запоріжців розуміють надзвичайну важливість своєчасної оплати за електроенергію, навіть за умов воєнного часу знаходячи на це кошти, хоч і змушені для цього заощаджувати на інших статтях витрат. Безмежно вдячні їм за підтримку нашого енергетичного фронту!

 

Тим більше обурення викликають спроби окремих «громадян» безсоромно нажитися на складнощах війни, розкрадаючи електроенергію, за яку інші сумлінно сплачують, – напевно, сподіваючись, що під час війни ніхто нікого не перевірятиме. Такі дії є справжнім енергетичними мародерством, якщо не з юридичної точки зору, то з моральної – абсолютно точно.

 

Аби захистити інтереси сумлінних споживачів та убезпечити енергосистему Запорізької області від колапсу через дефіцит фінансування, ПАТ «Запоріжжяобленерго» поновлює рейдову роботу із виявлення фактів розкрадань електроенергії.

 

Вже другий тиждень поспіль фахівці Запорізьких міських електромереж здійснюють виїзди з метою виявлення фактів застосування запоріжцями частотних перетворювачів (так званих «частотників») – приладів, що впливають на роботу електролічильника, уповільнюючи його та дозволяючи споживати великі обсяги електроенергії безобліково.

 

До речі, аби встановити, хто та де користується «частотником», геть не обов’язково заходити до помешкання, – на «озброєнні» «Запоріжжяобленерго» є спеціальне обладнання, яке фіксує факти роботи таких приладів дистанційно. Інформація щодо кожного заноситься у перелік, за яким надалі працівники енергокомпанії за необхідності у супроводі представників правоохоронних органів проводитимуть адресні перевірки.

 

Тож якщо раптом у когось стоять «частотник», радимо його якнайшвидше позбутися, бо факт користування ним обов’язково буде виявлений – можливо, вже виявлений. І якщо розкрадання електроенергії після огляду електроустановки буде доведено, за законом розкрадачу доведеться компенсувати вартість вкраденого. До речі, згідно зі встановленою законодавством методикою, за якою ця вартість розраховується, компенсація набагато – можливо, у рази – перевищуватиме «економію» від користування цим приладом.

 

Також нагадуємо, що за розкрадання електроенергії законом передбачено не лише адміністративну, але й кримінальну відповідальність. Так згідно зі  ст. 188  Кримінального Кодексу України за крадіжку електричної енергії шляхом самовільного використання без приладів обліку (якщо використання приладів обліку обов’язкове) або внаслідок умисного пошкодження приладів обліку чи у будь-який інший спосіб, якщо такими діями завдано значної шкоди – карається штрафом від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 2 років або обмеженням волі на строк до 3 років.

 

Ті самі дії вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб якщо вони завдали шкоду у великих розмірах – караються позбавленням волі на строк до 3 років.

 

(на фото – володар цього пристрою вже викритий, за вкрадену ним електроенергію йому доведеться заплатити чималі кошти)