У Пологівському районі тривають роботи зі встановлення ВШО

28 Січня 2021

Фахівці Пологівського РЕМ ПАТ «Запоріжжяобленерго» встановлюють ВШО – виносні шафи обліку електричної енергії – у приватному секторі Пологівського району. При цьому застарілі лічильники, розташовані всередині помешкань, замінюються на сучасні електронні, що монтуються на фасаді будинку.

 

Це робиться з метою приведення облаштування приладів обліку електроенергії побутових споживачів у відповідність до вимог чинного законодавства, зокрема – Кодексу комерційного обліку електроенергії та Правил облаштування електроустановок. Ці нормативні документи, серед іншого, передбачають, що розрахункові лічильники приватних домоволодінь потрібно розміщувати в місцях, доступних для персоналу компаній, що здійснюють розподіл та постачання електроенергії.

 

Як зазначають енергетики, винесення приладу обліку на фасад, з одного боку, унеможливлює непомітне для представників енергокомпанії втручання в його роботу з боку споживача та розкрадання електроенергії – а саме такі дії окремих мешканців приватного сектору найчастіше є причиною неякісної напруги у їхніх сусідів.

 

З іншого – фахівці ПАТ «Запоріжжяобленерго» матимуть можливість знімати покази приладів обліку, встановлених на фасадах будинків, не заходячи до помешкань та зайвий раз не турбуючи господарів.

 

Протягом минулого 2020 року у Пологівському районі вже була встановлена загалом 991 виносна шафа обліку, цього року планується встановити ще 1112.