У Пологівському районі триває заміна старих приладів обліку електроенергії на сучасні смарт-лічильники

13 Серпня 2021

У місті Пологи фахівці Пологівського міжрайонного району електромереж здійснюють заміну приладів обліку електроенергії побутових споживачів на так звані смарт-лічильники.

 

Роботи проводяться коштом ПАТ «Запоріжжяобленерго» на виконання Інвестиційної програми Товариства в рамках впровадження автоматичної системи комерційного обліку електроенергії, і не лише у Пологівському районі, а по всій Запорізькій області.

 

Від звичайних ці смарт-лічильники відрізняються насамперед тим, що можуть бути запрограмовані на багатозонний облік електроенергії. Тобто, споживачі, у яких встановлюють такі прилади обліку, отримують можливість перейти на так званий дифтариф фактично безкоштовно. Для цього треба буде лише написати заяву на параметризацію приладу обліку та внести відповідні зміни до договорів на розподіл і постачання електроенергії.

 

Нагадаємо, що дифтариф дозволяє суттєво скоротити витрати на оплату електроенергії без скорочення обсягів споживання. Приміром, за двозонного обліку кіловати, спожиті вночі – з 23:00 до 07:00, – коштують вдвічі дешевше, ніж звичайний тариф. Отже, якщо у вас є енергоємна техніка, яку можна запрограмувати на роботу вночі, – бойлер, пральна машина, електрокотел, тощо, – перехід на двозонний облік електроенергії дозволить зменшити витрати на її оплату на 30-40%.

 

Другий позитивний ефект для споживачів – такі електролічильники здатні самостійно автоматично передавати покази щодо обсягів спожитої електроенергії безпосередньо до ПАТ «Запоріжжяобленерго» у встановлені для цього терміни. Отже, у споживачів більше не буде клопоту із передачею показів.

 

Загалом до кінця року по Пологівським мережам планується встановити понад 4 300 таких смарт-лічильників.