Через «ЗТМК» рахунки ПАТ «Запоріжжяобленерго» арештовані, енергозабезпечення регіону – під загрозою

18 Січня 2019

Через неплатежі «Запорізького титаномагнієвого комбінату» за спожиту електроенергію рахунки ПАТ «Запоріжжяобленерго» арештовані, що позбавляє енергокомпанію можливості фінансувати аварійно-відновлювальні роботи та ставить під загрозу енергозабезпечення усього Запорізького регіону.

 

– ТОВ «ЗТМК» залишається найбільшим нашим боржником. Лише протягом минулого 2018 року комбінат недоплатив за спожиту електроенергію 186 млн.грн. Загальна ж сума його боргу на сьогодні становить 778 млн. грн. – без урахування штрафних санкцій. При цьому менеджмент підприємства зайняв деструктивну позицію, відверто ігноруючи вимоги чинного законодавства в частині своєчасної та у повному обсязі оплати за спожиту електроенергію, – заявив заступник генерального директора ПАТ «Запоріжжяобленерго» Михайло ГАВРИЛОВ.

 

Через незадовільні розрахунки «Титаномагнієвого комбінату» за підсумками 2018 року ПАТ «Запоріжжяобленерго» було не в змозі у повному обсязі розрахуватися із ДП «Енергоринок».

 

– За підсумками минулого року ми недоплатили в «Енергоринок» 159 млн.грн.. Якщо порівняти недоплату нам ЗТМК за цей самий період (186 млн.грн.), стає очевидним, що, якби не цей споживач, наша компанія за результатами 2018 року розрахувалася б із «Енергоринком» у повному обсязі. А якби комбінат погасив всю свою заборгованість за спожиту електроенергію, ПАТ «Запоріжжяобленерго» у повному обсязі розрахувалося б із боргами перед «Енергоринком» (на сьогодні ця сума без урахування штрафних санкцій становить 717 млн.грн.), та ще понад 60 млн.грн. залишилося б, – констатував Михайло ГАВРИЛОВ.

 

Згідно з чинним законодавством, неповні розрахунки ПАТ «Запоріжжяобленерго» тягнуть за собою певні санкції. Зокрема, протягом 2017-2018 років компанія неодноразово опинялася в умовах нульового алгоритму, залишаючись без коштів для виплати заробітної плати та здійснення планових і аварійних ремонтів. Вчора до цих проблем додався арешт рахунків енергокомпанії з метою стягнення в примусовому порядку частини заборгованості перед ДП «Енергоринок».

 

– Фактично такий крок означає, що до погашення цієї суми – а вона доволі суттєва – ПАТ «Запоріжжяобленерго» позбавлене коштів для фінансування будь-яких господарських операцій – зокрема, закупівлі палива та ремонтних матеріалів для проведення аварійно-відновлювальних робіт. На жаль, через тривалу нестачу коштів, спричинену «нульовими» алгоритмами, що періодично застосовувались до компанії – «завдяки» все тому ж «ЗТМК», – запас аварійних матеріалів у Товаристві фактично відсутній. На тлі погіршення погодних умов це означає, що у ПАТ «Запоріжжяобленерго» може не вистачити пального чи обладнання для відновлення пошкоджених негодою мереж. Іншими словами, сьогодні заручниками неплатежів «ЗТМК» стали всі жителі Запорізької області, які можуть залишитися без енергопостачання, – наголосив очільник енергокомпанії.

 

– Ми вкотре звертаємося до менеджменту «Запорізького титаномагнієвого комбінату» із вимогою припинити «ховатися» за екологічною бронею та привести розрахунки за спожиту електроенергію у відповідність до чинного законодавства, не ставлячи під загрозу енергопостачання цілого регіону, – резюмував заступник генерального директора ПАТ «Запоріжжяобленерго» Михайло ГАВРИЛОВ.