Через неплатежі «ЗТМК» ПАТ «Запоріжжяобленерго» знову на «нульовому» алгоритмі

14 Вересня 2018

Через невиконання ТОВ «ЗТМК» зобов’язань щодо оплати поточного споживання електроенергії та погашення заборгованості, що утворилася раніше, ПАТ «Запоріжжяобленерго» з початку вересня знову працює в умовах «нульового» алгоритму.

 

Тільки протягом липня-серпня 2018 титаномагнієвий комбінат недоплатив за спожиту електроенергію 90 млн. грн., внаслідок чого у ПАТ «Запоріжжяобленерго» виникла неврегульована заборгованість перед ДП «Енергоринок».

 

– У підсумку НКРЕКП встановила на вересень для нашої компанії алгоритм із додатковими щодобовими відрахуваннями в розмірі близько 8 млн. грн., що де-факто означає «нульовий» алгоритм, адже після таких відрахувань коштів на рахунках компанії не залишається. Була надія, що протягом першого тижня вересня ТОВ «ЗТМК» погасить хоча б заборгованість останніх двох місяців – тоді «Запоріжжяобленерго» змогло б закрити неврегульовану заборгованість перед «Енергоринком» (яка на 07.09.2018 становила 85 млн. грн.) та розраховувати на перегляд алгоритму і скасування додаткових відрахувань. Втім менеджмент «ЗТМК» вчергове грубо проігнорував вимоги чинного законодавства. Як наслідок – на засіданні, яке відбулося цього вівторка, НКРЕКП залишила встановлений для ПАТ «Запоріжжяобленерго» алгоритм, що передбачає вилучення з рахунків компанії абсолютно всіх коштів, без принципових змін, – пояснила в.о. генерального директора ПАТ «Запоріжжяобленерго» Олена АНГЕЛОВА.

 

Загальна сума заборгованості «ЗТМК» перед ПАТ «Запоріжжяобленерго» станом на 01.09.2018 складає 684 млн. грн.. (без урахування штрафних санкцій). При цьому весь борг енергокомпанії перед «Енергоринком» на цю ж дату (без урахування штрафних санкцій) – 653 млн. грн..

 

– Сьогодні «ЗТМК», попри всі зусилля адміністрації та трудового колективу «Запоріжжяобленерго», тягне нас «на дно». Менеджмент «ЗТМК» всім та кожному розповідає про «важке економічне становище», яке не дозволяє йому сплачувати за спожиту електроенергію. Втім при цьому комбінат продовжує випуск продукції, зарплати співробітникам «ЗТМК» виплачуються регулярно, путівки на оздоровлення виділяються щедро, виконуються різноманітні соціальні програми. А свій борг за електроенергію «ЗТМК» фактично переклав на плечі наших працівників, які через «нульовий» алгоритм залишаються не те що без путівок – без зарплат, – наголосила Олена АНГЕЛОВА.

 

Вона також нагадала, що «нульовий» алгоритм означає відсутність коштів не лише на виплату зарплат, але й на проведення ремонтних кампаній.

 

– Особливо гостро це питання стоїть зараз, у переддень осінньо-зимового сезону, коли складні погодні умови та зростаюче енергоспоживання створюють підвищене навантаження на мережі енергокомпаній. Ситуація ще погіршиться, якщо відтік персоналу, що призупинився у серпні, на фоні «нульового» алгоритму, який означає відсутність коштів на виплату зарплати, відновиться. В такому випадку ПАТ «Запоріжжяобленерго» просто фізично не зможе забезпечити надійне енергопостачання. Іншими словами, сьогодні заручниками управлінської неефективності керівництва «ЗТМК» став не лише колектив нашої компанії, але й усі споживачі Запорізької області, – констатувала в.о. генерального директора ПАТ «Запоріжжяобленерго» Олена АНГЕЛОВА.