Через технічні помилки у роботі системи електронного адміністрування ПДВ реєстрація податкових накладних контрагентів ПАТ «Запоріжжяобленерго» заблокована

6 Травня 2021

ПАТ «Запоріжжяобленерго» інформує споживачів, покупців та електропостачальників електричної енергії щодо неможливості здійснення реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі через технічні помилки в роботі системи електронного адміністрування ПДВ.

 

ПАТ «Запоріжжяобленерго» визначає податкові зобов’язання з ПДВ за касовим методом (п. 44 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ), складає податкові накладні за фактом отримання від покупців коштів за поставлені товари/послуги та включає суми ПДВ до податкових декларацій за відповідні періоди. Реєстрація вказаних податкових накладних в ЄРПН відбувається, враховуючи норми п. 2001.9 ст. 2001 Податкового кодексу України.

 

Проте, починаючи з квітня 2021, після оновлення форми податкової декларації з податку на додану вартість, зі змінами, внесеними наказом Мінфіну від 01.03.2021року №131, у ПАТ “Запоріжжяобленерго” з невідомих причин зникла технічна можливість реєстрації податкових накладних в ЄРПН згідно п.2001.9 ст.2001 Податкового кодексу України в системі електронного адміністрування ПДВ.

 

В результаті наразі процес реєстрації ПАТ «Запоріжжяобленерго» податкових накладних в порядку п. 2001.9 ст.2001 Податкового кодексу України заблокований через технічні помилки в роботі системи електронного адміністрування ПДВ.

 

Вирішення цієї проблеми виходить за межі повноважень ПАТ «Запоріжжяобленерго» та належить до площини відповідальності Державної податкової служби. З огляду на це, аби забезпечити дотримання гарантованих чинним законодавством прав своїх контрагентів, ПАТ «Запоріжжяобленерго» направило до Державної податкової служби, Офісу Президента України, Кабінету Міністрів та Міністерства фінансів листи із вимогою якнайшвидше вжити заходів щодо відновлення реалізації п.2001.9 ст.2001. ПКУ в системі електронного адміністрування ПДВ (при від’ємному значенні суми на рахунку електронного адміністрування ПДВ, що забезпечує можливість часткової реєстрації податкових накладних на суму податку, обрахованого з урахуванням вимог пункту п.2001.9. ПКУ).

 

Зі свого боку ПАТ «Запоріжжяобленерго» вживає і надалі вживатиме всіх можливих в межах повноважень заходів, аби спонукати Державну податкову службу максимально пришвидшити процес усунення технічних помилок в роботі системи електронного адміністрування ПДВ та відновити реєстрацію податкових накладних в порядку, передбаченому п. 2001.9 ст. 2001 Податкового кодексу України.