«Чорні лісоруби» – руйнівники довкілля та електромереж

10 Червня 2021

Дії «чорних лісорубів», що здійснюють незаконну порубку дерев, не лише завдають шкоди довкіллю, але й спричиняють пошкодження електромереж, позбавляючи споживачів електропостачання.

 

За інформацією дирекції з корпоративної безпеки ПАТ «Запоріжжяобленерго», останнім часом почастішали випадки пошкодження повітряних ліній електропередачі та електроопор внаслідок незаконної порубки дерев.

 

– Запорізька область належить до степової зони, тож зелені насадження переважно сконцентровані уздовж автошляхів та сільськогосподарських угідь у вигляді лісосмуг – та у безпосередній близькості до повітряних ліній електропередач. Тож зрублене тут дерево із великою вірогідністю при падінні може пошкодити і самі ці лінії, і електроопори, – зазначив директор з корпоративної безпеки ПАТ «Запоріжжяобленерго».

 

Як наслідок – переривається енергопостачання цілих територій, при цьому на його відновлення потрібно не година-дві, а щонайменше півдоби – адже треба знайти місце пошкодження, усунути його причину, визначити обсяги робіт та ремонтних матеріалів та доставити їх із РЕМ – часто за десятки кілометрів. І весь цей час споживачі вимушені обходитися без електроенергії.

 

– Але і незручності, що їх зазнають споживачі, й незаплановані витрати, які несе компанія на ремонтні роботи, – «квіточки» у порівнянні із небезпекою, яку обірвані внаслідок падіння зрубленого дерева проводи становлять для здоров`я та життя оточуючих, – наголосив очільник з корпоративної безпеки ПАТ «Запоріжжяобленерго».

 

Дії «чорних лісорубів» порушують цілу низку норм законодавства як у галузі охорони довкілля, так і в електроенергетиці, за що передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Зокрема, за умисне пошкодження або руйнування об`єктів електроенергетики згідно зі ст. 194-1 Кримінального кодексу передбачене покарання у вигляді штрафу від 1 тис. до 4 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправних робіт на строк до 2 років, або обмеження чи позбавлення волі на строк до 3 років. Якщо ж ці дії спричинили загибель людей або інші тяжкі наслідки, вони караються позбавленням волі на строк від 8 до 15 років.

 

– Замисліться, чи вартий прибуток від продажу незаконно зрубленого дерева великих штрафів, а може й навіть позбавлення волі? І чи варто заради наживи піддавати смертельній небезпеці інших? – резюмував директор з корпоративної безпеки енергокомпанії.

 

ПАТ «Запоріжжяобленерго» також принагідно нагадує правила електробезпеки при виявленні обірваного чи провислого проводу лінії електропередач:

 

    1. У жодному разі НЕ НАБЛИЖАЙТЕСЯ до такого проводу – тим більше НЕ ТОРКАЙТЕСЯ його.
    2. Терміново повідомте про обірваний чи провислий провід до місцевого РЕМ або до колл-центру ПАТ «Запоріжжяобленерго» за тел. 0-800-504-502.
  1.  

 

І якщо ви бачите, як горе-лісоруб пиляє дерево у забороненій зоні поблизу ліній електропередач, не залишайтесь байдужим, повідомте про це правоохоронні органи або службу безпеки ПАТ «Запоріжжяобленерго» за тел.

(061) 225-36-02, (050) 322-64-26.