Що робити, якщо покази, зазначені у рахунку, відрізняються від фактичних?

10 Вересня 2021

Питання некоректних показів у рахунку за спожиту електроенергію входить до ТОП-5 тем, з яких до ПАТ “Запоріжжяобленерго” звертаються споживачі. У зв`язку із цим ПАТ “Запоріжжяобленерго” нагадує порядок дій у таких випадках.

 

1. Зафіксуйте фактичні покази Вашого приладу обліку

 

2. Заповніть Заяву на коригування показів

 

Заява на коригування показів електролічильника (завантажити)

 

У заяві обов`язково зазначити:

 

  • назву Структурного підрозділу ПАТ “Запоріжжяобленерго” (РЕМ). який Вас обслуговує;

 

  • ПІБ особи, з якою укладений договір про надання послуги з розподілу електроенергії (Споживача);

 

  • повну адресу проживання Споживача;

 

  • номер особового рахунку;

 

  • Ваші фактичні покази із зазначенням дати, коли їх було зафіксовано.

 

Примітка: З метою уникнення помилок та непорозумінь до Заяви бажано додати фото Вашого приладу обліку, аби на ньому було видно покази, зазначені у Заяві.

 

3. Направте Заяву до РЕМ, який Вас обслуговує:

 

  • поштою, на адресу РЕМ;

 

  • особисто покладіть до скриньки для кореспонденцій, що розташована на вході до центру обслуговування споживачів РЕМ, який Вас обслуговує.

 

ЧОМУ ПОКАЗИ У РАХУНКУ МОЖУТЬ НЕ ЗБІГАТИСЯ ІЗ ФАКТИЧНИМИ?

 

Згідно із Кодексом комерційного обліку електроенергії (діла – Кодекс, п. 8.6.2), побутові споживачі зобов’язані щомісяця зчитувати покази своїх лічильників та надавати їх Оператору системи розподілу – ПАТ «Запоріжжяобленерго» (на території Запорізької області).

 

У свою чергу оператор системи розподілу передає отримані від споживачів покази Постачальнику універсальної послуги, який здіснює постачання електроенергії побутовим споживачам, для подальшого формування на їх підставі рахунків за спожиту електроенергію.

 

Для формування рахунку використовуються дані на перше число календарного місяця – тобто, покази, передані протягом періоду, що починається за два календарні дні до кінця розрахункового місяця та закінчується на третій календарний день наступного розрахункового місяця (п. 8.6.3 Кодекса).

 

Детальна інформація щодо способів передачі показів тут.

 

У разі неотримання до початку четвертого календарного дня місяця, що настає за розрахунковим, показів лічильника, фактичний обсяг розподілу та споживання електричної енергії по споживачу за розрахунковий місяць визначається розрахунковим шляхом за значенням середньодобового обсягу споживання.