Як укласти договір із ПАТ «Запоріжжяобленерго» на розподіл електроенергії

22 Грудня 2018

Згідно із Законом України «Про ринок електричної енергії», з 01 січня 2019 року ПАТ «Запоріжжяобленерго» стає Оператором системи розподілу на території Запорізької області. Компанія й надалі відповідатиме за якість та надійність електрозабезпечення, експлуатувати та ремонтувати лінії електропередач, підстанції та інші енергооб’єкти, здійснювати підключення до електромереж та відключення від них. Постачанням електроенергії (її купівлею у виробників та продажем споживачам) будуть займатися Електропостачальники.

У зв’язку зі зміною статусу та функцій ПАТ «Запоріжжяобленерго» проводить кампіню із укладання нових договорів зі споживачами — на надання послуг з розподілу електричної енергії. Ця процедура максимально спрощена — споживачеві досить підписати Заяву-приєднання до умов Договору, який є публічним, та передати її до енергокомпанії будь-яким зручним для них способом.

Мешканцям Запоріжжя та Запорізької області поштою разом із рахунками за електроенергію за листопад вже почали надходити бланки таких Заяв. Їх необхідно підписати і або відіслати поштою (на адресу ПАТ «Запоріжжяобленерго», 69035, м. Запоріжжя, вул. Сталеварів, 14), або ж особисто занести до вікна довідок абонентської служби РЕМа (для мешканців Запоріжжя — районного відділення електромереж ЗМЕМ), який їх обслуговує.
Якщо через будь-які обставини споживач не зможе зробити цього до 01 січня, згідно із затвердженою НКРЕКП спрощеною процедурою, він все одно буде вважатися таким, що приєднався до умов Договору на надання послуг із розподілу електроенергії, якщо продовжить її споживати та оплачувати.

Для населення з 01 січня фактично нічого не зміниться. Побутовому споживачеві слід буде оплачувати лише один рахунок, який йому виставлятиме Постачальник універсальних послуг, тобто Електропостачальник, що постачатиме населенню електроенергію за регульованим державою тарифом. А вже цей Постачальник із грошей, отриманих від населення, перераховуватиме кошти ПАТ «Запоріжжяобленерго» за розподіл. Сам тариф для населення також поки що залишається без змін.