18 серпня повністю припиняється постачання електроенергії ТОВ «ЗТМК»

11 Серпня 2020

Згідно з вимогами законодавства у сфері електроенергетики з 18 серпня Оператор системи розподілу ПАТ «Запоріжжяобленерго» вимушений припинити електропостачання ТОВ «Запорізький титаномагнієвий комбінат».

 

9 липня на адресу ПАТ «Запоріжжяобленерго» надійшло повідомлення постачальника «останньої надії» ДПЗД «Укрінтеренерго» про завершення терміну електропостачання споживачу ТОВ «ЗТМК» 17 серпня 2020 року. Водночас наразі у ПАТ «Запоріжжябленерго» відсутні повідомлення від постачальників електроенергії про намір укласти із титаномагнієвим комбінатом новий договір про постачання електроенергії.

 

Згідно із п.7.5 Правил роздрібного ринку електричної енергії, у випадку закінчення терміну дії договору між споживачем та постачальником «останньої надії» та неукладення споживачем договору із електропостачальником про подальше постачання електроенергії, Оператор системи розподілу зобов’язаний припинити повністю або частково постачання електричної енергії такому споживачу.

 

Оскільки ТОВ «ЗТМК» своєчасно не вжило заходів для набуття статусу захищеного споживача, відповідно до п.11.5.20 Кодексу системи розподілу воно підлягає відключенню від енергоживлення у повному обсязі.

 

При цьому, згідно із Правилами роздрібного ринку електроенергії, відповідальність за можливі негативні наслідки припинення електропостачання даного підприємства, у тому числі – за збитки, що можуть бути завдані такими діями його субспоживачам, – покладається на керівництво ТОВ «ЗТМК».

 

16 липня ПАТ «Запоріжжяобленерго» направило на адресу ТОВ «ЗТМК» попередження про припинення постачання (розподілу) електричної енергії з 00:00 18 серпня та передбачену законодавством у зв’язку із цим необхідність припинити на вказану дату власне енергоспоживання, завершити технологічний цикл та вжити заходи, спрямовані на запобігання травматизму, загибелі людей та тварин, пошкодженню обладнання, негативним екологічним та іншим наслідкам.

 

ПАТ «Запоріжжяобленерго» також звертається до керівництва Запорізької області та м. Запоріжжя, обласних Управління СБУ, ГУ ДСНС, прокуратури та Держенергонагляду із проханням в межах компетенції вжити організаційні заходи з метою запобігання виникненню надзвичайної ситуації техногенного характеру на території Запорізької області у зв’язку із невиконанням ТОВ «Запорізький титаномагнієвий комбінат» вимог законодавства в сфері електроенергетики.